Journal of Current Research on Business and Economics (JoCReBE) - ISSN: 2547-9628

Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Journal of Current Research on Business and Economics (JoCReBE) - 11 (1)

Dergi Hakkında

Journal of Current Research on Business and Economics (JoCReBE) sosyal bilimler ile ilgili güncel bilgilerin, uygulama sonuçlarının ve teorik yaklaşımların Türkçe ve İngilizce olarak literatüre kazandırılmasını amaçlamaktadır. Bu dergide, daha önce başka yerde yayınlanmamış orijinal makaleler, alan araştırmaları, örnek olay analizleri ve teorilerle ilgili özgün makaleler yayınlanabilmektedir. JoCReBE, yılda en az iki kez yayınlanan elektronik bir dergidir. Sosyal bilimlerin tüm alanlarında makaleler kabul edilmektedir. JoCReBE 2011 yılından bu yana düzenli olarak yayınlanmaktadır. JoCReBE açık erişimli yayın yapan, uluslararası indekslerce taranan hakemli dergi statüsündedir.


Makale Değerlendirme Süreci
 • Dergimize yayımlanmak üzere gönderilen makaleler araştırma ve yayın etiği kurallarına uygun olarak hazırlanmış olmalıdır.
 • Makalelerini gönderen yazarlar; makalede hiçbir şekilde intihal yapmadığını, intihalden doğan tüm sorumlulukların kendilerine ait olduğunu, bu konuda derginin hiçbir sorumluluğunun olmadığını beyan etmiş olmaktadırlar.
 • Gönderilen makalelerin ilk olarak benzerlik oranına bakılmaktadır, benzerlik oranı yüksek olan makaleler doğrudan reddedilmektedir. Dergimize gönderilen makaleler çift taraflı kör hakemlik sistemine göre değerlendirilmektedir. Hakem raporlarının biri olumlu, biri olumsuz olması durumunda editör makaleyi üçüncü bir hakeme gönderebilir veya nihai karar verebilir. 
 • Yayın süresi hakemlerden gelecek geri dönüşlere bağlıdır. Dergiye gönderilen makaleler ile ilgili editör kesin yayın tarihi bildiremez.
 • Olumlu hakem raporlarına göre makaleye DOI atanarak, sayının yayın tarihi beklenmeden makaleler erken görünümle yayınlanmaktadır.
 • Dergide yayınlanan makalelerin yazarlarına nakit olarak telif ücreti ödenmez.
 • Tüm süreçlerini olumlu tamamlayan makaleler açık erişimli olarak yayınlanmaktadır.
 • Dergide yayınlanan makalelerdeki görüşler derginin görüşleri değildir. Tüm sorumluluk yazarına aittir.


Makale Gönderme Yönergesi

Dergimize makale göndermek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir.

 • Yazarların (çok yazarlı makalelerde yazarların tümü) mutlaka dergiye üye olması gerekmektedir. 
 • Her yazar mutlaka ORCID bilgisini makale içerisinde vermelidir. Daha önce ORCID almayan veya ORCID bilgisini hatırlamayan yazarlar https://orcid.org/signin linkinden ORCID bilgisine erişebilirler.


Haberlerin Tamamı

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Duyurusu

  Yayına kabul edilen makaleler ilgili sayının yayın tarihi beklenmeden DOI verilmekte ve atıf almasına yönelik "Erken Görünüm" seçeneği ile yayınlanmaktadır. 


  Makale Kabulü Sürmektedir

  Dergimiz makale kabulüne sürekli açıktır. 

  Online Makale Gönderme linkinden makalenizi yükleyerek süreci başlatabilirsiniz.Adres : http://www.jocrebe.com
Telefon : Please contact mail first Faks : Lütfen öncelikle mail ile iletişime geçiniz
Eposta : sra.academic.publishing@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri